Przejdź do treści

Pół wieku poezji później

  • przez

Kilka słów o filmie Pół wieku poezji później, który fani zrobili dla fanów. Obejrzyj i przekonaj się sam!

Sam film możesz obejrzeć na Youtube, poniżej wrzucam link.

Tak sobie myślę, że oryginalny film i serial musiały robić osoby, które nie kochały Wiedźmina. Wydaje mi się, że Pół wieku poezji później ma wszystko czego zabrakło naszej pierwszej, polskiej produkcji. Ma serce. I widać to na każdym kroku.

LARP dla dorosłych

Z jednej strony nie można oceniać tego projektu tak jak każdej innej produkcji kinowej. Ostatecznie to produkcja pół amatorska, fanowska. Tutaj film nie jest drogą do zarobienia pieniędzy, tylko do ekspresji emocji związanych z niesamowitą historią wymyśloną przez Sapkowskiego. Z drugiej jednak strony, nie można też nie widzieć niedociągnięć tego filmu.

Pół wieku poezji później wygląda jak film, który tak naprawdę nie powstał dla widzów, tylko dla twórców. To film, w którym wszyscy na planie doskonale się bawią, opowiadając swoją własną historię w świecie, który pokochali. To taki LARP dla paru osób, który jest dodatkowo nagrywany, by puścić później paru przyjaciołom. Kilka osób pomachało sobie mieczami, poudawało, że rzuca czary, odegrało jakiś scenariusz i świetnie się bawiło.

Po amatorsku, ale dobrze

Łatwo byłoby się popastwić nad brakami w scenariuszu, nad nachalną ekspozycją, czy nie zawsze idealną grą aktorską, ale hej, ta produkcja jest udostępniona za friko na Youtube, od początku jest zapowiadana jako produkcja fanowska, a do tego bije z niej ogromna pozytywna energia pozytywnie zakręconych ludzi. Uważam, że takim przedsięwzięciom należy przyklaskiwać i doceniać trud włożony w ich produkcję. Poza tym, nawet te wszystkie braki, choć widoczne, nie psują pozytywnego wrażenia przy oglądaniu.

Twórcom jakimś cudem udało się namówić dwóch aktorów z pierwszej ligi i z pewnością wyszło to na dobre całemu filmowi. Do tego sporo mrugania do fanów, trochę humoru, wiedźminowski świat a wszystko opakowane w solidną realizację. Myślę, że gdyby dać tym ludziom porządny budżet, dorzucić kilku fachowców to dostalibyśmy naprawdę wybitną produkcję. Trzymam kciuki by tak się kiedyś stało.

Przymknij oczy i baw się dobrze

Podsumowując, Pół wieku poezji później to nie jest produkcja, która rzuci cię na kolana, ale jestem pewien, że gdy przymkniesz oczy na niektóre niedociągnięcia, to będziesz dobrze się bawić przy jej oglądaniu.

Ja bawiłem się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *