Zwiastun "Nie czas umierać" – czy Daniel Craig ma jeszcze to coś?

Co wiemy po trailerze ostatniego filmu z Craigiem w roli głównej?

Nie da się ukryć, że filmy o tajnym agencie Jej Królewskiej Mości z Craigiem w roli głównej są nieco bardziej na poważnie od pozostałych produkcji z serii. Od samego początku przebija z nich odrobina mroku i spore zmęczenie głównego bohatera. W nowym trailerze widzimy dokładnie to co w poprzednich filmach z tym aktorem.

Oczywiście, to nie tak, że jest w pełni poważni i całkowicie mrocznie. Jest pokazana scena, rzekłbym iście bondowska, w której ze świateł luksusowej fury agenta 007 wyjeżdżają karabiny maszynowe, a on kręcąc bączki rozprawia się z wrogami – takie sceny to moim zdaniem dusza tej serii, w której prawdziwą siłą była wciągająca fabuła wymieszana z absurdalnymi czasem scenami walki, które jednak nie zajeżdżały tandetą. Oczywiście to, plus luksusowe auta i piękne kobiety. Tego również nie brakuje.

Osobiście wolałem poprzedników Craiga w rolach głównych, natomiast z całą pewnością będę czekał niecierpliwie na Nie czas umierać, bo to jest po prostu kolejny film z ukochanego uniwersum. Tak jak Marvel stworzył w ostatniej dekadzie swój świat, tak James Bond tworzy go od ponad półwiecza. Niezależnie od tego co sądzę o samym aktorze, to dalej jest to James Bond, którego zawsze warto obejrzeć.

Craiga po raz ostatni obejrzymy 8 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *